Jakie są czynniki, które wpływają na ciśnienie maszyny do cięcia?

Istnieje wiele czynników, które wpływają na ciśnienie w maszynie sztancującej:

1. Długość noża stalowego, im dłuższa całkowita długość produktu, tym większa odporność formy, tym większe wymagane ciśnienie.

2. Grubość i twardość produktu, im większa jest ilość potrzebna do przecinania kartonu przez maszynę do wycinania i powodować plastyczne odkształcenie tektury w celu wytworzenia wcięcia

3. Podkładka noża stalowego o twardości i powierzchni taśmy, maszyna do cięcia matryc powinna być oparta na grubości tektury, aby wybrać odpowiednią twardość wzoru taśmy, a pasek musi być zbyt szeroki, najlepiej wyciąć na małe kawałki, po obu stronach, co zmniejsza ciśnienie wymagane do wycinania.

Jakie są elementy zestawu matryc?

1. Wybierz typ kolejności kolorów. Kolor typu GCR i ECR to dwa, GCR zamiast szarego składnika, ECR dla usuniętego tła, zalecane jest użycie formularza GCR.

2. Aby określić maszynę do cięcia matrycy w czarną wersję krzywej tonalnej, gdy obraz szarego komponentu jest mniejszy, zazwyczaj czarna wersja maszyny do wycinania znaków towarowych jest umieszczona w czarnej wersji. Jeśli obraz jest nasycony, fotografia artystyczna o wysokim kontraście, wersja czarna może być ustawiona na kontrastową czarną wersję o krótkich kontrastach, jeżeli obraz szarego komponentu większości długotrwałego używania maszyny do cięcia matrycowego w wersji czarnej.

3. Czarna wersja maksymalnych ograniczeń różnych typów oryginałów powinna mieć różne wartości, od 70% do 90%, powszechnie stosowana jest 85%.

4. Całkowita ilość atramentu w imieniu linii czterokolorowej i wartość maksymalna, np. Przesunięcie papieru powlekanego, pożądane 330% do 380%, podczas gdy papier gazetowy wynosił około 260%.

5. Wartość wzmocnienia tła matrycy znaku towarowego jest zwiększana głównie w ciemnym tonie wartości, jeśli oryginalny poziom ciemnego tonu, a następnie wartość może zostać zwiększona, w przeciwnym razie im mniejszy, tym lepiej.